pred-a-po

Základná pedikúra

Na  začiatku ošetrenia nohy vizuálne skontrolujem a podľa stavu chodidiel zvolím spôsob ošetrenia a použitie prípravkov.
Nohy zákazníka po krátkom kúpeli dezinfikujem prípravkom s antimykotickým a antibakteriálnym účinkom, v prípade potivých nôh používam ešte zásyp proti poteniu.
Podľa stupňa zrohovatenia kože na chodidlách zákazníka zvolím buď prístrojové odstránenie zhrubnutej kože a mozoľov alebo pomocou lekárskeho skalpela so sterilnou čepieľkou alebo ich kombináciu.
Ďalej odstraňujem kožtičku v okolí nechtu. Používam tzv. puscher, ktorý je ako i ostatné nástroje ktoré pri výkone pedikúry používam pri každom klientovi nový a vysterilizovaný pri teplote 180 C.
  Následne skrátim nechty na nohách pomocou kvalitných pedikérskych nožníc a upravím ich do žiadaného tvaru pomocou brúsky alebo pilníka. ( Cena: 12 EUR) 

Wellness pedikúra                                                                                                                     

Zahŕňa starostlivosť o pokožku a nechty na nohách, je určená na posilnenie, osvieženie, regeneráciu a skrášlenie nôh a odporúčam ju cca 2 týždne po klasickom pedikérskom ošetrení. Nejedná sa o klasickú pedikúru s používaním skalpelov či vysokootáčkovej brúsky – ide o ošetrenie pokožky špeciálnou relaxačnou procedúrou. Obsahom tejto procedúry je upokojujúci kúpeľ nôh v aromatickej soli ktorá pôsobí na regeneráciu a osvieženie unavených nôh. Následne sa zmäkčia stvrdnuté časti pokožky nôh, ktoré sa odstránia pemzou. Takto upravené nôžky sa vyhladia a zjemnia peelingom s výťažkami s aloe, eukalyptu alebo levandule. Nakoniec sa nanesenie výživná maska na hydratáciu a osvieženie nôh. Súčasťou Wellness pedikúry je tiež úprava veľkosti a tvaru nechtov na nohách a lakovanie.

Zarastený necht

Býva obyčajne na palci. Postranné okraje nechtu zarastajú do mäkkého tkaniva nechtového valu a vyvolávajú zápal. Necht je bolestivý na dotyk a môže sa objaviť aj hnis. V počiatočnom štádiu, kým sa neobjaví hnis, pomocou brúsky alebo špeciálnymi klieštikmi, šetrne uvoľním a odstránim rohovinu z nechtového lôžka. Proti zarastaniu nechtov Vám v našom štúdiu ponúkame tzv. šponovanie.

Kurie oko

Ak sa kurie oko včas neodstráni je stále tvrdšie a v jeho vnútri sa vytvára tvrdé jadierko. Odstraňujeme ho výbrusom pomocou prístroja.


Zhrubnutie nechtovej platničky

Zhrubnutie môže byť získané alebo vrodené. Často je sprievodným znakom plesňového ochorenia. Ošetrenie spočíva v zbrúsení a stenčení nechtovej platničky
 

 

pred-a-po-nehty

Plieseň- plieseň na nechtoch- Onychomykóza

Medzi najčastejšie prejavy patrí mykóza nôh. Začína sa nenápadne drobnou trhlinkou v medziprstových priestoroch, hlavne medzi štvrtým a piatym prstom. Postupne sa ochorenie môže rozšíriť na celé chodidlo, kde je pokožka začervenaná, šupinatá, mierne opuchnutá, miestami zhrubnutá a praskajúca, niekedy až s mokvaním. Ochorenie sprevádza svrbenie, pálenie aj bolestivosť. Neliečená infekcia sa postupne môže rozšíriť na nechty, ktoré sa začnú farebne meniť – od sivobielej, cez žltkastú až po hnedastú farbu. Šírenie je postupné, začína od okraja nechtu, ktorý hrubne, praská, drobí sa a nakoniec je postihnutá celá nechtová platnička.

 

V našom štúdiu Vám ponúkame na predaj kvapky s obsahom klotrimazolu, bisabolu a pantenolu od nemenckého výrobcu Gustav Baehr GmbH/ www.fusspflege.com/ na liečbu mykózy nechtov. Cena za 20 ml je 8,90 EUR. Na vyžiadanie je možné kvapky zaslať aj na dobierku v sekcii kontakt.
 

pedikura-1

Permanentné lakovanie systémom Soak off- UV lakom

je skvelý pre svoju jednoduchú aplikáciu, vysoké krytie a je vhodný pre posilnenie prírodných nechtov.

- trvácnosť na nohách 30 dní a viac ( Cena: 14 EUR)